Problem wiotkiej i nadmiernie suchej skory dotyczy wielu kobiet nie tylko w dojrzałym wieku. Wystarczy jednak zastosowanie odpowiednich zabiegów, aby uzyskać optymalny efekt poprawy jędrności i nawilżenia skóry.

Suchość i nadmierna wiotkość są przede wszystkim związane z zaburzeniami syntezy i degradacją kolagenu i elastyny, zmniejszeniem ilości kwasu hialuronowego w skórze oraz niższą aktywnością gruczołów łojowych i cieńszą warstwą tkanki podskórnej, co następuje z wiekiem. Również negatywne czynniki to palenie tytoniu, nieprawidłowa pielęgnacja skóry, częste opalanie się czy nawet stres. Pierwsze oznaki starzenia się skory widoczne są u niektórych kobiet już od 25 roku życia.

Spowolnienie procesów utraty nawilżenia, elastyczności i jędrności skóry jest jednak możliwe – odpowiednia pielęgnacja, dieta, unikanie czynników negatywnych to podstawa, jednak nie wszystko. Gdy zależy ci na szybkim rezultacie, najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie odpowiednich zabiegów medycyny estetycznej.

W naszym gabinecie Medlift oferujemy profesjonalne zabiegi skoncentrowane na wiotkiej i suchej skórze. Nasza odpowiedź na te problemy to przede wszystkim zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego, który jest naturalnym nawilżającym składnikiem skóry, a także mezoterapia, która polega na wprowadzeniu substancji nawilżających i odżywczych bezpośrednio do skóry właściwej. W efekcie skóra staje się nawilżona, odżywiona, zmarszczki zostają spłycone, poprawia się także owal twarzy, co powoduje, że ty wyglądasz jeszcze młodziej.