Zwiotczała i mało jędrna skóra twarzy to problem wielu dojrzałych kobiet. W naszym gabinecie Medlift można jednak skorzystać z profesjonalnych zabiegów polegających na nadaniu skórze objętości – dzięki nim poprawia się owal twarzy i wygląda ona na jeszcze młodszą.

Wraz z wiekiem skóra staje się coraz bardziej narażona na utratę objętości – traci ona swoje naturalne „rusztowanie”, za które odpowiedzialne są kwas hialuronowy, kolagen, elastyna i inne związki. Nadmierne wysuszenie skóry, obniżona aktywność gruczołów łojowych dodatkowo przyspieszają jej zwiotczenie.

Oznaki utraty objętości skóry to przede wszystkim:

  • opadające policzki, obszar jarzmowy i skronie
  • bruzdy i zmarszczki w okolicach nosa i ust
  • zanik poduszeczek tłuszczowych nad brwiami
  • cienie na twarzy
  • zatarcie konturu twarzy

W takich przypadkach warto zastosować specjalne środki, których celem jest odbudowanie „rusztowania” skóry i ponowne nadanie jej objętości. Jednocześnie możliwe jest wypełnienie zmarszczek i bruzd oraz poprawa nawilżenia i odżywienia skóry.

Zabiegi nadania skórze objętości polegają na iniekcji odpowiednich preparatów – optymalnym rozwiązaniem jest zastosowanie zabiegu liftingu wolumetrycznego, który pozwala na przywrócenie objętości i korekcję miękkich tkanek skóry. Stosujemy również innego rodzaju zabiegi, głównie bazujące na kwasie hialuronowym, który jest naturalnym składnikiem skóry odpowiedzialnym za jej nawilżenie oraz elastyczność i kształt. Wystarczy tylko jeden zabieg, aby uzyskać spektakularny efekt bez ryzyka!