Mezoterapia to działający miejscowo niechirurgiczny zabieg od ponad 60 lat stosowany w medycynie estetycznej. Celem mezoterapii jest wprowadzenie bezpośrednio do skóry właściwej odpowiednich substancji odżywczych, regenerujących czy leczniczych.

Zabiegi mezoterapii dają znacznie wyższą skuteczność niż stosowanie tradycyjnych zabiegów kosmetycznych. Preparaty od razu dostają się do miejsca docelowego, nie obciążają przy tym wątroby czy nerek. Dodatkowo także mezoterapia igłowa pobudza skórę do samoregeneracji i produkcji potrzebnych w tym celu substancji.

Mezoterapia jest wszechstronnym zabiegiem – można wykonywać ją w okolicach twarzy, przede wszystkim w okolicach oczu – powieki górnej i dolnej, cieni pod oczami, także szyi, dekoltu, dłoni. Do uzyskania odpowiedniego efektu konieczne jest wykonanie serii zabiegów w odstępach 1-2 tygodniowych.

Główne wskazania do mezoterapii to:

  • nadmierna suchość i odwodnienie skóry
  • nadmierne zwiotczenie skóry
  • przeciwdziałanie zmarszczkom
  • likwidacja drobnych zmarszczek
  • likwidacja cieni pod oczami

Systematycznie stosowane zabiegi przyspieszają regenerację skóry, zwiększają poziom nawilżenia i elastyczności skóry, poprawiają mikrokrążenie, zwiększają ilość kolagenu i elastyny, likwidują drobne zmarszczki i odmładzają.

Do zabiegów mezoterapii stosuje się różnego rodzaju środki – jest to najczęściej kwas hialuronowy, który poprawia nawilżenie, elastyczność i gęstość skóry, a także specjalne koktajle lecznicze, których zadaniem jest uzyskanie odpowiednich efektów zależnie od potrzeb skóry – zawierają one najczęściej kombinacje witamin, aminokwasów, koenzymów, kwasów nukleinowych, kwasu hialuronowego i przeciwutleniaczy. W przypadku szyi, dekoltu, dłoni stosuje się tzw. głęboką mezoterapię przy użyciu delikatnie usieciowanego czystego kwasu hialuronowego, co daje długotrwałe efekty.

W gabinecie Medlift wykorzystujemy wyłącznie najwyższej jakości preparaty do mezoterapii, co pozwala nam na uzyskanie optymalnych efektów. Nasi specjaliści dobiorą takie rozwiązania, które dadzą oczekiwany efekt zgodnie z twoimi potrzebami.