Toksyna botulinowa typu A, inaczej botoks to powszechnie stosowana w zabiegach medycyny estetycznej substancja. Jest to oczyszczone białko, które w niewielkich ilościach wpływa na relaksację mięśni, a przez to w szczególności na zmarszczki mimiczne, które dotyczą kobiet w każdym wieku.

Preparat z botoksem wprowadzany jest w problematyczne miejsca przez iniekcję – najczęściej w mięsień czoła i w mięśnie okolicy gładzizny, które są używane przy koncentracji czy gniewie. To właśnie one wywołują pionowe zmarszczki w pobliżu linii brwi. Botoks podaje się także w okolicy bocznej strony oczu, gdzie widoczne są tzw. „kurze łapki”. Bardzo dobrze sprawdza się też przy zmarszczkach na bokach nosa i pionowych liniach na wardze górnej, tzw. „zmarszczkach palacza”.

Główne efekty zabiegu to:

  • czasowe rozluźnienie nadmiernie aktywnych mięśni, co zapobiega dalszemu pogłębianiu się zmarszczek i bruzd
  • wypełnienie i wygładzenie zmarszczek mimicznych skóry twarzy
  • efekt wyraźnie zrelaksowanej i wypoczętej twarzy

Oferujemy kompleksowe zabiegi z użyciem botoksu. W szczególności bardzo dobre efekty przynosi jego połączenie z wypełniaczami na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego. W ten sposób możliwe jest odmłodzenie twarzy dzięki zmniejszeniu widoczności zarówno zmarszczek mimicznych, jak i statycznych. Również możliwe jest wydłużenie efektów terapii. Zwykle widoczne są one od 4 do 8 miesięcy zależnie od indywidualnych predyspozycji.

Stosujemy wyłącznie wysokiej jakości preparaty z botoksem. Każda ampułka preparatu jest otwierana bezpośrednio przy pacjencie przed rozpoczęciem zabiegu. Nasi specjaliści gwarantują jego fachowe wykonanie. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, bezinwazyjny i nie wymaga szczególnego przygotowania. Dzięki niemu twoje problemy ze zmarszczkami błyskawicznie znikną!